איפה הבית שלכם ישראלים המתגוררים מחוץ לישראל?

by | Jun 7, 2020 | All, Family and Parenting, Hebrew, Identity, life Change, Newspaper Articles, Relocation & Immigration, YNET, Young Adult

(צילום: MCT)

איפה הבית שלכם ישראלים המתגוררים מחוץ לישראל ויותר חשוב מה הילדים שלכם חושבים-איפה הבית שלהם?

אז איפה הבית שלנו?

הקורונה גרמה לישראלים רבים המתגוררים בחו”ל לשאול את עצמם את השאלה הזו ולגלות שהתשובה לא פשוטה.

עד שהגיעה הקורונה מעולם לא הבנו כמה הבית שלנו חשוב, ויותר מכך – עד כמה הוא משמעותי לזהות שלנו. לפתע פתאום נאלצנו כולנו, בכל העולם, להיכנס הביתה, לסגור דלתות ולהתנתק מכל מה שבחוץ. לחיות בפנים, אבל מחוץ לחיים הרגילים שלנו.

אבל מהו בית? האם זהו רק מבנה פיזי, מקום שגרים בו כרגע ומחר אולי נגור במקום אחר ? האם אנחנו תיירים בבית שלנו או מרגישים שזה המקום שבחר נו לחיות בו? כמעט מיליון ישראלים המתגוררים כיום מחוץ לישראל עומדים מול השאלות האלה, ולע תים מתקשים לתת תשובות – בעיקר לעצמם. איפה הבית שלי? האם הבית שלי בישראל או במדינה שאני גר בה כיום? האם הבית שלי מגן ושומר על הזהות שלי,בבחינת “ביתי הוא מבצרי”, או שמא הבית מגביל אותי מלעשות דברים שאני רוצה לעשות.

אז איפה הבית שלך? את השאלה הזו אנחנו שואלים לאורך השנים, במפגשים שונים, עשרות אלפי ישראלים שפגשנו מחוץ לישראל. חלקם הגדול השיבו: “אנחנו גרים מחוץ לישראל אבל בחוויה שלנו הבית הוא בישראל” והיו שאמרו: “הגוף שלנו נמצא פיזית מחוץ לישראל אך ליבנו בישראל”

למאמר המלא ב YNET לחצו כאן